StandardStandardStandard
نام کاربری:
رمز عبور:
 
Forgot Password?
 
   
 
 
 
 
   
     
 

  • $('#set1 *').tooltip({ predelay: 0 });
  • $('#set2 *').tooltip({ predelay: 0 });
  • $('#set3 *').tooltip({ predelay: 0 });
  • $('#set4 *').tooltip({ predelay: 0 });
  • $('#set5 *').tooltip({ predelay: 0 });
 
 
 
سه ماه و سه هفته

چگونه کودک شما رشد خواهد کرد؟

کودک شما شروع به نتیجه گیری در مورد جهان اطرافش می کند. همه چیز را با کنجکاوی می نگرد، حتی بازتاب صورت خودش را.

هنگامی که صبح در حال آماده شدن هستید، یک آینه نشکن را در کنار او قرار دهید یا او را در مقابل آینه خود بنشانید. کودک شما متوجه نخواهد شد که آن در واقع تصویر خودش در آینه است (معمولا شروع در سال دوم رخ می دهد)، اما مهم نیست؛ او دوست دارد به بازتاب خودش- یا هر کس دیگری – خیره شود و ممکن است لذت خود را با خندیدن نشان دهد.

زندگی شما: تغییر دوستی

داشتن یک کودک جدید تغییراتی در روابط شما با همه ایجاد می کند - از جمله دوستانتان. گاهی اوقات دوستان قدیمی که فرزندی ندارند، کودک شما را همانقدر خوشحال می کنند که شما را. جدا از چند برنامه ثابت، همه چیز همچنان که پیشتر بود، خواهد شد. اما دیگران ممکن است علاقه ای به فاز جدید زندگی شما نداشته باشند. ممکن است برخی حسادت کنند، برخی کسل شوند و دیگرانی هم ممکن است هیچ علاقه ای به کودکان نداشته باشند. نباید دوستان خود را سرزنش کنید. شما نیز تغییرکرده اید. موضوعات مشترک مورد علاقه شما با افرادی خاص - چتربازی، مهمانی های شبانه و خرید کفش کمتر شده است - ممکن است دیگر جایی در زندگی شما نداشته باشند.

اگر چه نمی توان انتظار داشت همه چیز دقیقا همانگونه که بود بماند، به تلاش برای برقراری تعادل بین شیوه قدیمی وضعیت جدید شما، کمک می کند. دوستانتان نباید انتظار داشته باشند که شما تمام افکار مربوط به کودکتان را فراموش کنید و شما هم نمی توانید انتظار داشته باشید فقط در مورد مادر بودن صحبت کنید. به دنبال زمینه های مشترک در فعالیت ها و اوقات خود بگردید. برای مثال، فوق العاده است گاهی اوقات، فقط شما دو نفر، برای ناهار بیرون بروید و بار دیگر او برای دیدن کودکتان، به خانه شما بیاید.

ممکن است مجبور به ترک برخی از دوستان شوید؛ اما کودکتان، شما را به مداری از دوستان جدید می آورد. از طریق بازی های گروهی، شبکه های پشتیبانی مادر و برخوردهای شانسی، شما و همسرتان دیگر پدران و مادران را خواهید دید که به تازگی صاحب فرزند شده اند و مسایل مشترک زیادی خواهید داشت.


3 سوال در مورد: برفک

برفک چیست؟

برفک یک عفونت قارچی در دهان کودک، ناشی از قارچ کاندیدا آلبیکنس است. اگر لکه های سفید درون دهان نوزاد خود دیدید که به آسانی پاک نمی شوند (مانند تف نیستند)، شاید آنها نشانه برفک باشند.

قارچ ها در محیط های مرطوب، گرم و شیرین رشد می کنند - مانند درون دهان نوزاد. اگر در حال شیردهی هستید، نوک پستان شما هم می تواند آلوده به قارچ شود که باعث می شود در طول تغذیه، خشک و دردناک شود. اگر نگران باشید و مقاومت شما کم باشد، آسیب پذیر تر خواهید شد. همچنین ممکن است قارچ از طریق دستگاه گوارش کودک حرکت نموده، از انتهای دیگر بیرون آید و باعث بثورات پوشک یا عفونت قارچی واژن گردد.


در مورد قارچ چه کاری می توان انجام داد؟

ارایه دهنده مراقبت های بهداشتی نوزاد خود را ببینید. او احتمالا یک داروی ضد قارچ برای شما و کودکتان تجویز می کند. اگر نوزادتان را با شیر مادر تغذیه می کنید، مهم است که درمان برای هر دوی شما انجام گیرد؛ چراکه درمان ناقص یکی، موجب انتقال دوباره قارچ به دیگری می شود. احتمالا درمان چند هفته طول می کشد.

در طول درمان، مطمئن شوید که دستان خود را مرتبا بشویید و اسباب بازی ها و پستانک کودک خود را در آب جوش سترون نمایید. استفاده از یک کرم ضد قارچ بدون نسخه (مانند کلوتریمازول) برای نوک پستان، در کنار ایبوپروفن می تواند به شما کمک کند.


برفک چه تاثیری بر کودک من می گذارد؟

در حالی که عفونت مخمر برای شما آزار دهنده است، کودکتان ممکن است هیچ اثری از بیماری نشان ندهد؛ البته، برخی از نوزادان مبتلا به برفک، چون گونه ها و لثه هایشان درد می کند، تحریک پذیر تر هستند و اشتهای کمتری به خوردن دارند.


 
 
 
 
 
 
 
صفحه نخست | نقشه سایت

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کتابخانه کوچک ما (‌ شازده کوچولو ) می باشد.
KoodakCenter.com - Copyright © 2011 - All rights reserved.
طراحی سایت  توسط فراتک